Karamürsel Fidancılık
Karamürsel Sepeti içinde, Karamürsel Su Zeytini
Ana Sayfa
Bilgi
Hakkımda
Fotoğraflar
İletişim
Fotoğraflar
Karamürsel Su (Eşek )Fidanı
KARAMÜRSEL SU ZEYTİNİ
Yetiştiği Bölgeler: Karamürsel, Kocaeli’nin Karamürsel, Gebze, Gölcük ilçeleri ve Bursa civarı. Toplam ağaç sayısı 200.000 adettir.
Özelikleri: Su Zeytinidir. Çok az oleaeuropein içerdiğinden işleme sırasında kolayca tatlanır. Yağ oranı düşüktür, fakat yağı çok ince ve aroması en iyi yağlardan biridir. Kalamata zeytini adı altında siyah sofralık olarak işlenir. Orta kuvvette gelişir, Meyveleri çok iridir, Periyodisite gösterir, Verimi iyi Soğuğa duyarlı, Aşı ve çelikle çoğaltılır.
Gemlik(Tirilye) Fidanı
 GEMLİK
Çeşitleri: Trilye, Kaplık, Kıvırcık, Kara
Yetiştiği Bölgeler: Gemlik, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli, Bilecik, Kastamonu, Zonguldak, Sinop, Samsun, Trabzon, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydin, İçel, Adana, Antalya, Adıyaman illerini içine alan çok geniş bir coğrafyada yetiştirilir.
 Özelikleri: Orta kuvvette gelişir. Meyve ve çekirdek orta iriliktedir. Siyah zaytin olarak tüketilir. Meyveleri yağ bakımdan iyi olduğundan Sofralık dışında yağlık olarakta değerlendirilir.İyi bakım şartlarında düzenli ürün verir, Verimlidir,  Kısmen kendine verimlidir, Soğuğa karşı kısmen dayanıklıdır, Çelikle çoğaltılır.
Samanlı Zeytini
SAMANLI ZEYTİNİ
Yetiştiği Bölgeler: Karamürsel,  Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi olmak üzere İzmit körfezinin iki yakasında ve İznik çevresinde yetiştirilmektedir. Toplam ağaç sayısı 10.000 adettir.
 Özelikleri: Yeşil sofralık ve siyah zeytin olarak değerlendirilir. Oleaeuropein içeriği düşük olduğundan kısa sürede tatlanır. Bu nedenle Literatürde Tatlı zeytin olarak da adlandırılır. Ağaç Orta kuvvette gelişir, Meyveleri iri, Çekirdek küçük, Kabuk incedir. Kısmen periyodisite gösterir, Verimi İyi düzeydedir, Soğuğa duyarlıdır, Çelikle ve Aşı ile çoğaltılır.
48 Adet 1  2  3  4  5  6 

 
Karamürsel Su (Eşek )Fidanı
Gemlik(Tirilye) Fidanı
Samanlı Zeytini